Životopis Draco Malfoy

8. září 2011 v 13:00 | Ellie Felton |  Info D
Draco Malfoy je synem Luciuse a Narcisy Malfoyových. Ve Škole čar a kouzel v Bradavicích patří jako celá rodina do Zmijozelu. Je pyšný na svůj původ, nemá rád mudly a nečistokrevné kouzelníky a velmi touží po moci a slávě. Jako jeho otec, i on je smrtijed. Ve škole je stále doprovázen spolužáky Crabbem a Goylem. Draco je vysoký chlapec s bledým obličejem, blonďatými vlasy a světla šedýma očima.


Draco je vůbec první student, kterého Harry potká - v Příčné ulici v krámku Madam Malkinové. Později mezi oběma začne silné nepřátelství, které se s postupem času prohlubuje a v druhém díle, kdy proti sobě hrají jako chytači ve famfrpálu, si Harry myslí, že je Zmijozelův dědic.
V třetím díle využije vlivu svého otce a pošle na popravu nevinného hypogrifa Klofana. Také teď i následně ve čtvrtém díle se snaží dostat Hagrida ze školy. Draco s ostatními zmijozelskými poskytuje špinavé věci reportérce Ritě Holoubkové. V pátém díle se stává spolu s Pansy Parkinsonovou prefektem a později členem vyšetřovatelského sboru. Samozřejmě své funkce zneužívá. Podílí se i na odhalení Brumbálovy armády. V předposledním díle se dovídáme, že Voldemort svěřil Dracovi úkol: zabít Brumbála, aby se pomstil Luciovi. Draco i přes všechny obtíže téměř uspěje, vyláká Brumbála na atronomickou vvěž, kde Snape Brumbála plánovaně zabije. V posledním díle vezme Harry Dracovi v souboji hůlku, čímž se stane pravým pánem Bezové hůlky. Draco měl syna Scorpiuse a vzal si, jak Rowlingová dodala, Astorii Grengrassovou.


 


Komentáře

1 Leyla Leyla | Web | 8. září 2011 v 18:40 | Reagovat

nádhera i když ve filmu je úžastne zlej :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama